Aroma sviečky

Voňavý domov vďaka difuzéru alebo kvalitnej sviečke

V pohodlí domova sa každý z nás cíti najlepšie. A čo takto príjemnú domácu atmosféru ešte podporiť relaxačnou alebo povzbudzujúcou vôňou? Ultrazvukový aróma difuzér, tyčinkový difuzér alebo kvalitná sviečka sa o to postará.

Na vás je len výber z týchto možností a následne výber konkrétnej vône, ktorá sa bude celým bytom niesť. 

 

Vonné sviečky

Sviečky v skle alebo v keramike patria medzi najbežnejší spôsob, ako prevoňať interiér. Na trhu dnes okrem “klasických” nájdete aj luxusné a ekologické/sójové sviečky, ktoré sú však častokrát, pochopiteľne, drahšie, no aj kvalitnejšie. 

 

Sviečka je okrem zdroja príjemnej vône aj skvelým bytovým doplnkom – vďaka množstvu dostupných farieb a štýlov si môžete vybrať presne takú, ktorá vám bude s vašim priestorom ladiť. Môžete ju umiestniť v podstate kdekoľvek, len dbajte o to, aby sa z nej plameň nemohol rozšíriť

 

O čom by ste pred kúpou kvalitnej  sviečky mali vedieť? 

  • Kvalita sviečky je závislá od typu vosku, z ktorého je vyrobená.Tie najkvalitnejšie sú vyrábané z včelieho a sójového vosku. Medzi tie kvalitnejšie patria aj sviečky vyrobené zo 100 % parafínu, ale pozor, musí sa skutočne jednať o 100 % parafín, pretože klasické parafínové sviečky sú síce obľúbené, no kvalitou sa až tak chváliť nemôžu – pri ich pálení v uzavretej miestnosti sa do vzduchu môžu uvoľňovať látky, ktoré nášmu zdraviu neprospievajú. 
  • Dbajte o materiál knôtu – pri kvalitnej sviečke je vyrobený zo 100 % bavlny alebo papiera a tieto materiály horením nevypúšťajú do vzduchu žiadne škodlivé látky. 
  • Riaďte sa aj dobou horenia, ktorá by v prípade kvalitnej sviečky mala byť uvedená na obale. 

 

Tyčinkový vonný difuzér 

Tyčinkový difuzér je veľmi obľúbený, jednoduchý a voňavý bytový doplnok, ktorý sa skladá z fľaštičky, ktorá obsahuje vonnú esenciu, a prírodných ratanových tyčiniek – tie po vložení do fľaštičky nasiaknu esenciou, čo zabezpečí uvoľňovanie arómy do priestoru. 

 

Náplň fľaštičky zvyčajne tvoria čisto prírodné éterické oleje, takže sa do priestoru neuvoľňujú žiadne škodlivé látky. Intenzita vône závisí od množstva tyčiniek, ktoré do fľaštičky vložíte.

 

Ultrazvukový aróma difuzér

Spomedzi všetkých elektrických aróma difuzérov je v súčasnosti najpredávanejší a najobľúbenejší ultrazvukový (ultrasonický) difuzér.

Je to najmä z toho dôvodu, že jeho použitie je jednoduché a zároveň veľmi účinné. Je taktiež cenovo dostupný a môžete si vybrať z množstva modelov.

Difúzor

Tento typ obsahuje zásobník na vodu, do ktorého pridáte zopár kvapiek esenciálneho oleja určeného do difuzéra.

Ponuka esenciálnych olejov je rozmanitá a určite si v nej nájdete svoju top vôňu – relaxačnú, osviežujúcu, povzbudzujúcu… Jemná hmla s esenciálnym olejom je do priestoru rozptyľovaná vďaka vysokej frekvencii. 

 

Takýto difuzér zároveň funguje aj ako zvlhčovač vzduchu, preto sa skôr hodí do priestorov, kde nie je vlhkosť dostatočná.

A ako si vybrať ten najlepší? Rozhodujúcim faktorom, ktorým by ste pri kúpe mali riadiť, by mal byť predovšetkým objem zásobníka na vodu, hlučnosť a oblasť pokrytia (do ako veľkého priestoru je vhodný).

Vonná sviečka je stará-známa klasika, tyčinkový difuzér je voňavá “dizajnovka” a s ultrasonickým difuzérom sa môžete tešiť na poriadnu aromaterapiu.

Tak pomocou čoho prevoniate vašu domácnosť vy?

 

Voňavú sviečku z včelieho vosku si viete jednoducho urobiť aj doma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *