Koberce

Tipy na koberec do detskej izby, obývačky, kúpeľne a kuchyne

Koberce zakrývajúce celé miestnosti sú už asi trochu mimo trendov, no tento bytový doplnok  ako taký určite nikdy nevyjde z módy – aj napriek tomu, že väčšina z nás dnes preferuje len prázdne podlahy. Príbytok zútulnia a dodávajú mu šmrnc.

Ak sa zamýšľate nad tým, aký koberec by sa vám mohol hodiť do miestnosti, ako je obývacia izba, detská izba, kúpeľňa alebo kuchyňa, čítajte ďalej.

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

 

Čo si pred zakúpením stanoviť? 

Pred zakúpením vhodného koberca by ste si mali stanoviť jeho farbu, štýl a tvar tak, aby do vašej miestnosti perfektne zapadol.

Taktiež by ste sa mali zamerať na správnu veľkosť. Jednoducho povedané – ak ho plánujete umiestniť do menšej miestnosti, nech nie je obrovský. Neutrálne farby koberca ale dokážu aj malú miestnosť opticky zväčšiť. 

 

Ďalej si stanovte materiál (umelý alebo prírodný) a typ vlasu – to sa môže odvíjať aj od toho, či sa vo vašej domácnosti nachádzajú deti alebo zvieratá.

 

Podľa toho, či sa bude využívať na dennej báze alebo len raz za čas, sa zamerajte na jeho kvalitu a pohodlnosť

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

 

Koberec do detskej 

Do izby vašich ratolestí určite umiestnite koberec, ktorý bude veselý, farebný, s krásnymi motívmi – pre chlapcov napríklad s autíčkami, pre dievčatá v ružovej farbe, so zvieratkami…

Koberec detská izba

Koberec v detskej izbe by mal byť, samozrejme, bezpečný, príjemný na dotyk a jednoduchý na údržbu – všetci dobre vieme, ako jednoducho sa môže stať nehoda, ktorej výsledkom môžu byť nepekné škvrny.

Preto skôr zvoľte koberec s krátkym vlasom, ktorý vyčistíte jednoduchšie.

 

Vyššie uvedené požiadavky bude spĺňať napríklad nylonový alebo polyamidový – vyznačujú sa jemnosťou, mäkkosťou a odolnosťou.

Ak chcete ísť prírodnou cestou, zvoľte koberec zo 100 % bavlny alebo vlny.

 

 

Aký zvoliť do kúpeľne alebo kuchyne?

Ak sa rozhodnete vašu kuchyňu doplniť kobercom, dajte si predovšetkým záležať na výbere materiálu. Najvhodnejšie sú koberce zo syntetického materiálu, ktoré sa vyznačujú odolnosťou a ľahkou údržbou.

Veď ako by to bolo, keby vám počas varenia niečo nespadlo na zem…

 

V tomto prípade určite zabudnite na (rozsiahly) plyšový koberec alebo koberec s vysokým vlasom.

Dobrou voľbou budú jednoduché behúne, protišmykové koberce alebo (ručne) tkané koberce.

koberec kúpeľňa

Čo sa týka kúpeľne, tam koberček priestor, samozrejme, zútulní a skrášli, vzhľadom na použitú dlažbu sa budete cítiť pohodlnejšie, ale je nápomocný aj pri vychádzaní z vane/sprchy.

 

Či už umiestnite do kúpeľne koberčeky, predložky alebo rohože, musia byť predovšetkým protišmykové. Ideálne budú penové, bambusové alebo z mikrovlákna.

Radšej sa vyhnite bavlne alebo ľanu, a to najmä z dôvodu zvýšenej starostlivosti o tieto materiály.

 

Koberec v obývacej izbe

Ak máte v obývačke krásnu podlahu, ktorú nepotrebujete a ani nechcete maskovať, zaobstarajte si kusový koberec – vďaka rozsiahlej ponuke farieb, motívov a štýlov nebude vôbec ťažké nájsť ten ideálny.

V prípade, že plánujete použiť celoplošný koberec, riaďte sa tým, že v jednoduchosti je krása, a zvoľte radšej jednofarebný a jednoduchý variant.

Koberec obývačka

Ak vás zaujíma, či zvoliť syntetický alebo prírodný materiál, hodia sa obidve možnosti. Napríklad: 

  • vlnený, ktorý “zahreje”
  • bavlnený, ktorý je odolný
  • hodvábny, ktorý vyniká svojím leskom
  • polyesterový alebo polyamidový, ktoré sú cenovo dostupné a vhodné aj pre alergikov

 

Záleží len na vašich preferenciáchDo obývačky sa odporúča koberec s hustým vlasom, pretože ten zabezpečí jeho dlhú životnosť.

 

Tak akým doplníte vaše miestnosti?

 

Vyrobte si vlastný koberček zo starých uterákov

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *