Zástena v kuchyni

Sklenená zástena ako praktické oživenie vašej kuchyne

Rekonštruujete kuchyňu alebo sa vám žiada jej oživenie, ktoré bude zároveň praktické?

Sklenená kuchynská zástena túto vašu požiadavku rozhodne spĺňa. Môžeme ju tak jednoducho definovať ako spojenie pekného s užitočným. Poďme sa pozrieť na to, prečo je do kuchyne skvelou voľbou a taktiež na to, čo by ste pred jej kúpou mali vedieť.

 

Kvôli čomu je tak obľúbená?

Praktická sklenená zástena  je v súčasnosti veľkým hitom a nahrádza klasické obkladačky. Niet sa čo čudovať. Tento typ zásteny je v podstate kvalitné a odolné sklo potlačené vzormi, motívmi či grafikou, ktorú si môžete buď zvoliť z ponúkaných, alebo aj sami navrhnúť. Môžete si taktiež zvoliť stupeň priehľadnosti alebo podsvietenie.

 

Keďže kuchyňa je miesto, ktorého súčasťou je, prirodzene, aj častá nečistota, využitie materiálu, akým je sklo, ktoré je známe aj svojou jednoduchou údržbou, sa do nej perfektne hodí. Jeho hladký povrch jednoducho očistíte utierkou (a čistiacim prostriedkom) a nemá žiadne špáry, takže usádzanie nečistôt či baktérií jednoducho neprichádza do úvahy

Farebná zástena

Sklenené zásteny je možné umiestniť za celú kuchynskú linku alebo len na časť, ktorú si zvolíte. V závislosti od druhu skla môže byť takáto zástena umiestnená aj za sporák – plynový alebo elektrický. Hodí sa všade a do každého typu kuchyne, keďže je vyrábaná na mieru a podľa vašich predstáv.

Sklenená zástena čierna

Pýtate sa, aké sú teda výhody kuchynských zásten zo skla? Asi tou najväčšou je jednoduchá údržba a hygienická čistota. Keď k nim ešte pridáme odolnosť voči zmenám teploty, vodeodolnosť, UV odolnosť, odolnosť voči nárazom/poškodeniu a v neposlednom rade aj dostupnosť z cenového hľadiska, nič lepšie si nateraz v kuchyni nevieme predstaviť.

 

Z akého druhu skla si môžete vybrať?

Pri výbere sklenenej zásteny si môžete určiť aj to, z akého druhu skla bude vyrobená – tento výber určite nepodceňujte, pretože druh skla ovplyvňuje jej životnosť a taktiež to, ako bude v konečnom výsledku vyzerať, napríklad s vami navrhnutým motívom/grafikou. Aké druhy skla sa teda pri výrobe môžu použiť? 

 

Lacobel sklo – toto sklo je nekalené (netvrdené) a lakované. Výber farby laku je však obmedzený. Jeho prednosťou je priaznivá cena, no v prípade zásteny ho nemožno umiestniť za plynový sporák, pretože by kvôli vysokej teplote mohlo prasknúť. Za indukčnú alebo elektrickú varnú dosku sa ale pokojne hodí.

 

Kalené sklo – tento typ skla je charakteristický svojou pevnosťou, pružnosťou a odolnosťou voči vysokým teplotám, preto sa v prípade sklenenej zásteny hodí aj za plynový sporák. Tento druh skla bude ideálny aj v prípade, že vaša budúca vysnívaná zástena obsahuje rôzne výrezy alebo otvory na zásuvky – tie sa vyrežú ešte pred zakalením, preto už na finálnej podobe nie je možné nič meniť.  

 

Klasické sklo – alebo aj sklo float, zásteny z tohto skla sú odolné voči vlhkosti a je ich možné potlačiť ľubovoľnou grafikou. Klasické sklo má však zelenkavý odtieň, takže je potrebné rátať s tým, že tento fakt ovplyvňuje výsledný efekt. Toto sklo nie je kalené.

 

Extra číre sklo – alebo aj sklo optiwhite, tento typ skla je na výrobu kuchynskej zásteny ideálny, pretože ponúka skvelý vizuálny efekt – v tomto prípade nie je prítomný žiaden zelenkavý odtieň, ktorý by mal za následok zmenu výslednej farby, ako je to pri klasickom skle. Toto sklo nie je kalené, no ak skombinujete tepelne tvrdené sklo optiwhite a digitálnu potlač, výsledok bude vynikajúci. 

 

Cena sklenenej zásteny

Konkrétnu cenu vám, bohužiaľ, nevieme poskytnúť, závisí totižto od konkrétneho výrobcu, rozmerov, veľkosti, druhu skla, náročnosti potlače, typu montáže, počtu otvorov… 

zástena

Ale vieme, že je to dobrá investícia na dlhé roky.

 

Vyžiadajte si preto jednotlivé cenové ponuky priamo od firiem, ktoré sa výrobe a montáži venujú. Tie vám okrem toho taktiež poskytnú ďalšie užitočné rady a informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *