Prestieranie

Prestieranie na stôl – na bežný deň i sviatok

Neodmysliteľným štýlovým doplnkom jedálenského stola je prestieranie.

Okrem toho, že doplní atmosféru stolovania a samotnú jedáleň/kuchyňu, chráni obrus alebo stôl pred poškriabaním, znečistením alebo vyššou teplotou.

A aké môže vynikať na vašom stole počas bežného dňa i počas sviatkov? Spísali sme pre vás pár tipov. 

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

Na bežný deň

V rámci prestieraní na každodenné použitie si môžete vybrať z množstva materiálov, štýlov i tvarov. Napríklad: 

 

  • Textilné – do tejto kategórie radíme napríklad obľúbené bavlnené, ľanové alebo s pridaním polyesteru. Tento typ je odolný, možno ho jednoducho kedykoľvek vyprať, čo napokon chráni aj životné prostredie, pretože ak si zaobstaráte tieto, nepotrebujete tak často kupovať nové.

 

  • Bambusové – ideálna voľba, ak preferujete prírodné materiály a prírodný vzhľad, dlho vydrží, je prirodzene antibakteriálne.

 

  • Tkané – zvyčajne v obdĺžnikovom tvare, navodí tradičnú atmosféru, je pevné a odolné a vyniká svojou jednoduchou údržbou. V prípade nehody ho môžete jednoducho vyprať a nie je potrebné ho žehliť.

 

  • Jutové, ratanové alebo z morskej trávy – prestierania z týchto materiálov s prírodným vzhľadom sú pevné a perfektne doplnia drevený stôl.

 

  • Plastové – jednoduchá klasika, ktorá je ľahko umývateľná a v tomto prípade si môžete vyberať z nespočetného množstva farieb a motívov od výmyslu sveta. Tu rovno spomenieme aj detské prestierania – ak vyberiete nejaké veselé, s motívom zvieratiek alebo obľúbenej rozprávky, vaši drobci prídu k stolu na jedno zavolanie.

 

  • Kožené  – netradičný, sofistikovaný typ, ktorý vášmu stolovaniu dodá dávku luxusu.

 

  • Korkové – opäť niečo pre milovníkov prírodných materiálov. Je príjemné na dotyk, s jeho údržbou určite nebudete mať veľa práce a hodí sa do každej jedálne.

 

Prestieranie na sťôl

 

Sviatočná atmosféra

Oslave výnimočných udalostí roka, ako sú Vianoce, Veľká Noc alebo narodeniny, by malo byť prispôsobené aj stolovanie – krásny obrus, behúň na stôl, doplnky, netradičná sada tanierov a, samozrejme, vhodné prestieranie.

Nepoužívajte také, ktoré je na vašom stole na každodennej báze, sviatky si rozhodne zaslúžia niečo iné. 

 

Vianočnú atmosféru dotvorte luxusným červeným alebo takým, ktoré bude obsahovať vianočný motív – vločky, stromček, darčeky…

K Veľkej Noci neodmysliteľne patria vajíčka, zajačiky alebo kvety, preto v tomto čase doplňte váš stôl prestieraním s týmito motívmi.

Ak sa chystáte oslavovať narodeniny, skvelou voľbou bude zaujímavé s nápisom “Happy Birthday” alebo luxusnejší variant v zlatej farbe.

 

Okrúhle, obdĺžnikové, jednofarebné, s motívom, s nápisom, so strapcami, prírodné, z plastu… Aké si teda vyberiete vy?

 

Oživte vaše prestieranie vďaka doma vytvorenej hviezde

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *