Farby na rok 2021

Aké sú farby roka 2021 a ako ich použiť v interiéri?

Nie je žiadnou novinkou, že koncom každému roka sa dozvedáme, aké farby a trendy nás ten budúci budú sprevádzať.

Netýka sa to len sveta módy či make-upu, ale aj interiérového dizajnu – odborníci z celosvetovo známych spoločností z tejto oblasti pre rok 2021 určili, že sa bude jednať o farby, ktoré nám doma budú navodzovať pocit relaxu, pohodlia a pozitívnej energie.

Patria medzi nich Illuminating, Ultimate Gray, Aegean Teal, Brave Ground a Urbane Bronze. Názvy by sme na úvod mali, tak si teda o nich a o ich možnostiach použitia poďme povedať viac.

 

 

Neutrálna sivá + žiarivá žltá = Illuminating and Ultimate Gray

Spoločnosť Pantone sa pre rok 2021 rozhodla netrocháriť a zadala trend nie jednej, ale rovno kombinácii dvoch fariebsivú a žiarivo žltú.

Nie je to náhoda. Toto spojenie je charakterizované ako praktické a optimistické zároveň, možno v ňom (v tejto neľahkej dobe) nájsť pocit nádeje.

Praktickú stránku teda zastupuje sivá farba, ktorá je neutrálna, stabilná, vyrovnaná a pokojná. Žiarivý odtieň žltej predstavuje priateľskosť, pozitívnu energiu a taktiež hrejivý pocit, po ktorom určite každý z nás túži.

Farba roka 2021

Uznajte, tieto farby sa k sebe perfektne hodia a pôsobia veľmi moderne, a preto sa ich vôbec nebojte skombinovať.

Použite napríklad žltú farbu na steny, sivý koberec do obývačky, zaobstarajte si v jednej z nich sedačku či kreslo, vyhrajte sa v rámci doplnkov a dekorácií – žlté vankúše, sivé obliečky, žlté jedálenské prestieranie, váza… Možností je skutočne mnoho. Idete do toho?

 

 

Zmes modrozelenej a sivej – Aegean Teal

Paleta 12 farieb, ktorá obsahuje pokojné a harmonické odtiene, no modrozelená s nádychom sivej je z tejto palety hlavnou – takto to pre rok 2021 zvolila spoločnosť Benjamin Moore.

Cieľom toho zaujímavého, silného a upokojujúceho odtieňa je navodiť harmóniu, vytvoriť priestor na zamyslenie sa a taktiež „prinútiť“ nás spomaliť tempo.

Farba Nejamin Moore 2021
ZDROJ: Internet

Potenciál tejto zaujímavej a trendy farby môžete využiť nielen na stenách, dverách, ale aj v rámci nábytku, kuchynskej linky, kuchynských spotrebičov a nezabúdajte na rôzne a akékoľvek bytové doplnky a dekorácie.

V spálni, pracovni či kuchyni ňou určite neurobíte krok vedľa a odporúčaná kombinácia s prírodnými materiálmi, ako je drevo alebo kameň, bude mať perfektný efekt.

 

 

Brave Ground – neutrálna hnedá – od Dulux

Uvedený odtieň teplej hnedej s béžovým nádychom, ktorý pre rok 2021 zvolila daná spoločnosť, je charakterizovaný ako posilňujúci, vytvárajúci pocit stability a poskytujúci vhodný základ vedúci k zmene u vás doma.

Brave Ground je farba, ktorú možno jednoducho a pritom efektívne kombinovať s výraznejšími/hrejivejšími farbami tak, aby elegantne vynikli. Boli k nej predstavené aj 4 farbené palety, ktorými sa pri dopĺňaní tejto farby môžete inšpirovať.  

Dulux farba
ZDROJ: Internet

Nezáleží na tom, či ju použijete v obývacej izbe, v spálni alebo v kúpeľni, ak ju skombinujete s príbuznou farbou, akou je napríklad béžová, docielite pokojnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete pre kombináciu s niektorým z odporúčaných hrejivejších odtieňov v rámci kusov nábytku alebo doplnkov, nenútene vyniknú práve tie. Prírodné doplňujúce prvky ako drevo či kameň by v tomto prípade nemali chýbať.

 

 

Sherwin-Williams a jej Urbane Bronze

Ak ste milovníkom metalických odtieňov, toto je niečo pre vás. Urbane Bronze je sivá farba s podtónmi hnedej/bronzovej, ktorá je teplá, inšpiratívna, relaxačná, inšpirovaná prírodou a poskytuje skvelý základ pre kombináciu s inými farebnými tónmi.

Farba Urban Bronze
ZDROJ: Internet

Ak vás už biele steny nudia a máte chuť na poriadnu, no zároveň útulnú a trendy zmenu, použitím tejto farby, v kombinácii s nábytkom a dekoráciami z prírodných materiálov ako kameň alebo drevo,  ju určite docielite.

K tejto farbe sa odporúčajú aj doplnky/dekorácie z rôznych zliatin kovov alebo kože(nky), ktoré podporia jej zaujímavosť.

 

Ktorej dáte šancu?

Farba na rok 2021

Paleta farieb, vďaka ktorým bude váš interiér v roku 2021 trendy, je skutočne pestrá. Teraz už len stačí zvoliť si odtieň, aplikovať ho a užívať si dobrý pocit z nových a moderných priestorov.

 

 

Vo videu sa vám farba roka 2021 predstaví bližšie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *