BOHO štýl bývania

Boho štýl: Ako si v ňom zariadiť bývanie?

Zariaďujete/prerábate si domácnosť a milujete výrazné farby, prírodu, vzory, nádych exotiky a taktiež útulnosť? Bývanie v bohémskom (BOHO) štýle je pre vás tým pádom ideálnou voľbou.

Prostredníctvom neho môžete naplno vyjadriť vašu kreativitu a osobnosť. Aké prvky by mal správny boho interiér obsahovať? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

 

Nespútaná kombinácia farieb, vzorov a materiálov

Interiér v bohémskom štýle je charakteristický kombináciou vzorov, farieb a materiálov, ktoré vo vašej predstave alebo na prvý pohľad nemajú absolútne nič spoločné a nie je možné, aby spolu vytvárali príjemný efekt. Nuž, vyskúšajte a presvedčíte sa na vlastné oči. 

Bohémsky štýl

Áno, bez obáv skombinujte prúžky, geometrické tvary, výšivky, strapce či etno vzory na doplnkoch, ako sú napríklad vankúše, obliečky na vankúše a deky. Čím viac takýchto doplnkov zvolíte, tým lepšie, pretože tak zabezpečíte pocit pohodlia, ktorý je s ním úzko spätý. 

 

Nezabúdajte na výrazné farby – pokojne na stenách, v rámci nábytku či akýchkoľvek bytových doplnkov. Boho štýlu a fantázii sa predsa medze nekladú. 

Farebný boho štýl

To isté platí aj pre materiály – bez problémov kombinujte drevo, bambus, vlnu, hodváb či kožušinu. Týka sa to nábytku aj doplnkov.

 

Skvelými prvkom, ktorý by mal byť súčasťou vašej bohémskej miestnosti, je veľký koberec – vzorovaný, jednofarebný, v neutrálnej farbe alebo so strapcami. Výber je len na vás. 

Bohémsky farebný štýl

Čo by ešte u vás malo mať svoje miesto? Rôzne taburetky, vankúše na sedenie a odporúča sa aj vintage nábytok, vintage doplnky, extravagantné doplnky a taktiež akékoľvek sviečky

 

Kvety a pampass grass

Keďže pri boho štýle ide aj o prepojenie s prírodou, kvety sú v tomto prípade nutnosťou. Vhodnými rastlinami budú napríklad sukulenty, palma alebo svokrin jazyk. Pokojne ich umiestnite do kvetináča s geometrickým alebo etno vzorom

 

Určite ste sa už stretli si pampass grass, čo je vlastne vysoká suchá tráva. Áno, aj tento typ dekorácie sa odporúča. Umiestnite ju do zaujímavej vázy a sledujte, ako vášmu interiéru pridá na zaujímavosti.

 

Čokoľvek z prútia alebo ratanu

Ratan v bohémskom štýle

 

Ďalším a v našom článku zároveň posledným odporúčaným prvkom, ktorý by ste pri zariaďovaní mali využiť je prútie alebo ratan

Ratanové doplnky

Verte že také ratanové kreslo vystlané dekou, zaujímavý ratanový luster alebo iný nábytok z ratanu a taktiež prútené košíky, prútené vence, prútené kvetináče či iné doplnky, ktorých je na výber skutočne mnoho, perfektne podčiarknu bohémsky štýl.

 

Ak chcete dosiahnuť, aby bol váš príbytok poriadne boho a štýlový, nemajte žiadne zábrany. Netradičné kombinácie vzorov, materiálov a farieb sú totižto povolené, priam nutné. Verte, že každú návštevu, ktorú u vás potom privítate, na 100 % očaríte. 

 

 

Vo videu nájdete pár tipov na útulné zariadenie v boho štýle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *