Beauty kútik

Beauty kútik pre ženy: Z čoho by mal pozostávať?

Poznáte ženu, ktorá by netúžila po svojom beauty kútiku, vďaka ktorému by sa mohla nerušene venovať skrášľovaniu na prirodzenom svetle, mať prehľadne poukladanú kozmetiku, štetce alebo šperky?

Ani my nie. Vytvorenie takéhoto skrášľovacieho miesta nie je vôbec žiadna veda – poďte sa pozrieť, akých pár vecí na to úplne stačí.

 

 

Gro tvorí toaletný stolík 

Základnou vecou, vďaka ktorej je skrášľovací kútik skrášľovacím kútikom, je toaletný stolík

 

Je len na vás, či zvolíte variant bez zrkadla, so zabudovaným zrkadlom, matný, lesklý, toaletný stolík s osvetlením, v romantickom alebo modernom prevedení…

Hlavne nech je. A ideálne s viacerými zásuvkami, vďaka ktorým budete mať dostatok úložného priestoru.

Beaty ženský kútik

 

Elegantná stolička alebo taburetka 

Ďalším stavebným prvkom, bez ktorého to nepôjde, je miesto na sedenie. Môžete ho jednoducho vyriešiť tak, že si rovno zaobstaráte toaletný stolík s taburetkou.

 

Ak sa vám tento variant nepozdáva, stavte na elegantnú zamatovú (čalúnenú) stoličku alebo štýlovú luxusnú taburetku, ktoré priestoru dodajú šmrnc.

Veľmi pekne vyniknú napríklad v sivej, petrolejovej alebo ružovej farbe – záleží len na tom, aká sa vám bude najviac hodiť do vášho priestoru a k stolíku.

 

 

Organizéry, zásobníky, podnosy a dekorácie

Základ by sme mali. Teraz sa poďme pozrieť na záležitosti, vďaka ktorým budete mať všetko potrebné uložené, zorganizované a poruke. Zaistí to:

  • Organizér na kozmetiku – vyplňte ho krémami, make-upom, rúžmi, lakmi na nechty atď., ktoré najčastejšie používate.
  • Organizér na štetce – perfektný doplnok, vďaka ktorému už nikdy nebudete musieť hľadať štetec na make-up, na očné tiene alebo na púder medzi ostatnými vecami.
  • Dóza na odličovacie tampóny – nevyhnutné pomôcky na odlíčenie si môžete uložiť do sklenej, keramickej alebo plastovej dózy. Praktické a zároveň štýlové riešenie. 
  • Šperkovnica/stojan na šperky – aby boli vaše klenoty chránené pred poškodením alebo zamotaním, zaslúžia si čestné miesto. Použite na to krásnu šperkovnicu alebo praktický stojan na šperky.
  • Podnos – na metalickom, luxusnom podnose sa môžu vynímať luxusné pleťové séra alebo parfumy. 

Ženský kútik

 

Ak máte na stolíku ešte dostatok miesta, pokojne ho môžete doplniť napríklad luxusnou sviečkou v skle, kvetmi vo váze alebo rastlinou v kvetináči, zarámovanou fotografiou, zaujímavým boxom na vreckovky, tyčinkovým difuzérom

 

Ideálne umiestnenie beauty kútika by malo byť tam, kde nechýba dostatočné denné svetlo (v blízkosti okna) a pokojná atmosféra.

Najčastejšie dopĺňa spálňu, no nie je to pravidlom. Vytvorte si miesto, kde si budete nerušene užívať chvíľky pre seba a skrášľovanie ešte dnes.

 

Malý tip na usporiadanie beauty stolíka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *