Doplnky detská izba

Akými dekoráciami môžete skrášliť detskú izbu?

Určite budete súhlasiť s tým, že v detskej izbe by sa ratolesti mali cítiť maximálne príjemne a komfortne.

O to, aby sa predchádzajúce tvrdenie naplnilo, sa môžete postarať tak, že do nej zabezpečíte vkusný nábytok, na steny použijete príjemné farby, zvolíte vhodné doplnky a vynechať by ste nemali ani dekorácie.

Okrem toho, že perfektne skrášlia celý priestor a dodávajú mu tú správnu atmosféru, môžu plniť aj náučnú alebo zábavnú funkciu.

Poďte sa inšpirovať tipmi na dekorácie do detskej izby, ktoré by v nej podľa nás mali mať svoje miesto.

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

 

Doplňte steny obrazmi alebo plagátmi

Dekorácia v podobe obrazu alebo plagátu by nemala chýbať v žiadnom priestore, tobôž nie v detskej izbe.

Ak izbu obývajú dievča a chlapec spoločne, môžete siahnuť po univerzálnych motívoch a ilustráciách, ako sú napríklad rôzne veselé zvieratká, mestá, krajinky a podobne.

Do chlapčenskej izby sa budú perfektne hodiť obrazy s motívom vesmíru, áut, dinosaurov či iné zaujímavosti.

Nálepky do detskej izby

Obrazy do izby pre dievčatá sú zvyčajne v ružových odtieňoch, nechýbajú roztomilé zvieratká, kvety, bábiky či baletky – presne po takých sa pri výbere poobzerajte.

Ak by ste mali záujem o niečo jednoduché, netradičné a  zároveň vkusné, presne to spĺňajú obrazy v škandinávskom štýle.

Ich použitie bude vhodné v prípade chlapčenskej i dievčenskej izby.

Škandinávsky štýl použitý v rámci bývania sa teší mimoriadnej obľube a vy ho môžete takýmto spôsobom preniesť do izby vašich ratolestí.

V prípade, že by ste do detskej izby radi priniesli niečo skutočne nezvyčajné a zároveň vzbudzujúce umelecký dojem, určite siahnite po obrazoch/plagátoch s abstraktnými motívmi.

Obrazy alebo plagáty, ktorých motívom je abeceda, mapa sveta alebo vesmír, budú okrem skrášľovacej funkcie plniť aj náučnú – takýmto spôsobom jednoducho spojíte príjemné s užitočným.

 

 

Nalepte na povrchy zaujímavé motívy

Deti nálepky milujú a bude ich milovať aj ich izba. Takýmto spôsobom môžete veľmi jednoducho a zaujímavo pretvoriť prázdne steny alebo ozvláštniť dvere či nábytok.

Kvalitné nálepky vyrobené z prémiového tkaného materiálu sa veľmi ľahko dajú nalepiť na akýkoľvek rovný povrch a vďaka špeciálnemu navrhnutému lepidlu ich môžete premiestňovať bez toho, aby sa stena, nábytok alebo samotná nálepka poškodili.

Stačí si len vybrať motív, ktorý bude izbu skrášľovať.

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

Originalita v podobe rastúceho metra

Dekorácia v podobe rastúceho metra bude skutočne originálnym a zaujímavým kúskom, ktorý sa bude v izbe vynímať.

Z množstva krásnych dizajnov určite nájdete taký, ktorý sa vám bude hodiť najviac – môžete ho pokojne zladiť s plagátmi alebo nálepkami a vytvoriť tak konzistentný dizajn.

Okrem toho, že bude izbička pekne skrášlená, budete môcť sledovať, ako vám vaše ratolesti rastú ako z vody. 🙂

 

 

Dekorácie z dreva sú must-have

Drevo je nesmierne univerzálny a vkusný materiál, ktorý sa hodí do každého priestoru a k akémukoľvek štýlu. A preto by použitie dekorácií z dreva malo byť samozrejmosťou.

Môžete siahnuť napríklad po rôznych štýlových drevených poličkách, na ktoré sa poukladá všetko potrebné.

Na stenu môžete zavesiť vkusné drevené hodiny alebo krásnu drevenú menovku, nech je už na prvý pohľad jasné, koho je to kráľovstvo. 🙂

Detské drevené dekorácie

Kde je povedané, že hojdačka patrí len do záhrady? Nikde. A preto bude originálnou dekoráciou v detskej izbe aj drevená hojdačka, s ktorou sa zároveň deti perfektne zabavia.

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

 

Čo ešte môže slúžiť ako dekorácia?

Okrem vyššie uvedených tipov môže funkciu dekorácie taktiež spĺňať štýlová detská posteľ, nad ktorú taktiež môžete zavesiť baldachýn.

Aj zaujímavé osvetlenie detskej izby môže celý priestor skrášliť. Zvoľte vkusný a zaujímavý luster, prípadne dekoračné svetielka, ktoré navodia príjemnú atmosféru.

Ak vaše dieťa vlastní nejaké krásne hračky, ktoré by rozhodne nemali byť medzi ostatnými odloženými v krabiciach, vystavte ich a použite ich ako skrášľujúci element.

Doplnky do detskej izby

Dekoračnú funkciu taktiež môže spĺňať štýlový koberec, na trhu ich je nespočetné množstvo, takže určite vyberiete ten najideálnejší.

 

Skrášlenie detskej izby vôbec nie je také ťažké, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tak akou dekoráciou z našich tipov začnete? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *